17.099 handtekeningen afschot damherten
17.099 mensen hebben de petitie van de Dierenbescherming tegen het afschieten van 2.400 damherten in de Amsterdamse Waterleidingduinen ondertekend. De petitie wordt morgen aangeboden aan wethouder Udo Kock van Amsterdam.
Directeur Frank Dales van de Dierenbescherming biedt de petitie aan tijdens de commissievergadering Financiën. Zijn organisatie is tegen proactief afschieten van damherten en roept het college van B en W van Amsterdam op om af te zien van dit plan in de Waterleidingduinen.
'Het plan om ruim twee derde van de gezonde damhertenpopulatie in de duinen af te schieten is ronduit stuitend', stelt Dales. 'Het is onnodig, dieronvriendelijk en schadelijk voor het hele gebied.'
Verstoord
Afschot van 2.400 damherten in de Waterleidingduinen is volgens het college van B en W van Amsterdam nodig omdat het dierenwelzijn verstoord is door overbevolking, de verkeersveiligheid in het geding is en de biodiversiteit in gevaar is.
Bloembollentelers nabij de duinen ondervinden al jaren last van damherten die aan hun percelen schade toebrengen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Iseki TM 3217
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T6.155 Electro Command
2014, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (HG) #692398
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (WD) #691829
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Donderdag20° / 5°0 %
-
Vrijdag20° / 4°10 %
-
Zaterdag15° / 3°10 %