Gespeende biggen nieuwe benchmark
Vanaf 1 januari 2015 gelden drie benchmarkindicatoren voor varkens. Tot die datum zijn er twee: zeugen/biggen en vleesvarkens. Vanaf 2015 wordt de eerste groep uitgesplitst naar zeugen (inclusief zogende biggen ) en gespeende biggen.

Om de specificatie mogelijk te maken registeren dierenartsen vanaf 1 januari 2015 de afleverregels specifiek voor deze drie diercategorieën.
Dit betekent dat een varkenshouder per varkensbedrijf vanaf 1 januari 2015 met meerdere, maximaal drie, benchmarks te maken krijgt.
DDD per jaar
Daarnaast is de berekening van de DDDAF (DDD/J) op een aantal punten aangepast om dit getal nog beter aan te laten sluiten bij de situatie op de bedrijven. In de nieuwe systematiek wordt gerekend op basis van werkelijke aanwezige dieraantallen.
Deze aantallen worden vastgelegd tijdens jaarlijkse IKB controle. Voorheen werd er onder andere gerekend met een standaard gewicht per zeug, hierin was een vaste hoeveelheid biggen, gelten en beren verrekend.
In deze nieuwe systematiek worden biggen en gelten apart geregistreerd en meegerekend, waarbij de gelten worden toegerekend aan de dier categorie vleesvarkens.
Meer informatie
Nadere informatie voor de varkenshouders, inclusief rekenvoorbeelden, volgt rondom de start van de nieuwe benchmark op 1 januari.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon Schudder Fanex 1564 schudder (LH) #25969
Gebruikt, € 33.000
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (WCH) #60943
Gebruikt, € 5.247
-
Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Vrijdag18° / 4°10 %
-
Zaterdag21° / 4°20 %
-
Zondag18° / 10°60 %