Koolzaad gedorst bij Colzaco-teler
Colzaco-teler Harrie Berendsen uit Lengel in de Achterhoek haalde vrijdag zijn 2,5 hectare koolzaad van het land. Loonwerker Meiland Azewijn kon het product mooi droog dorsen.
De 120 Colazco-leden telen samen zo'n 300 hectare koolzaad. Colzaco verwaardt het product in de kwaliteitsmarkten voor spijsolie en cosmetica.
Nieuwe plannen zijn om uit de eiwitrijke perskoek producten te maken voor menselijke consumptie. Nu is de koek vooral een hoogwaardige grondstof voor veevoer.
Geschilde zaden
De olie uit het koolzaad wordt in Duitsland geperst. Specialiteitenwinkels en meerdere supermarktketens verkopen de olie. De olie geperst uit geschilde zaden is het meest hoogwaardige voedselproduct uit de productlijn die Colzaco op de markt brengt.
Het droge weer was gunstig tijdens het dorsen, ook al is het soms even heel stoffig. Koolzaad mag voor de bewaring maximaal 9 procent vocht bevatten.
Vocht
Berendsen zegt dat andere koolzaad die donderdag werd gedorst bij een collega-teler zelfs maar 6,5 procent vocht bevatte.
De basisprijs voor het zaad ligt per 100 kilo op ongeveer 35 euro. Telers kunnen daar een plusje op zetten door lager dan de 9 procent vocht, minder dan de 2 procent vervuilingen en meer dan 40 procent olie in het zaad te hebben.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z335E Zeroturn maaier (BV) #47126
Gebruikt, P.O.A.
-
Rumptstad Ploeg RPV140-480 Variabel (4+1) wentelploeg (HG) #130235
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 312 LSA
1993, P.O.A.
-
Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Vrijdag18° / 4°10 %
-
Zaterdag23° / 5°20 %
-
Zondag18° / 11°60 %