Handel in uien loopt stroef
De uienhandel lijkt niet overtuigd van een vlekkeloze afzet na de jaarwisseling. Nieuwe aankopen staan op dit moment op een laag pitje.

De handel sorteert al vroegtijdig voor op de periode wanneer Senegal de grenzen gaat sluiten, veronderstelt Bureau Uienmarktinformatie (BUI).
Het betekent dat vooral aangegane verplichtingen worden afgewerkt.
Prijsdrukkend effect
Senegal is het belangrijkste exportland voor Nederlandse uien. De onduidelijkheid over de hoeveelheid uien die daar nog naar toe kunnen, heeft een prijsdrukkend effect op met name gesorteerd product.
Vanuit Nederland worden uien op beperkte schaal verkocht naar onder meer Rusland en Brazilië. Volgens BUI is onduidelijk hoe de afzet naar deze landen zich ontwikkelt. Wel is het van belang dat de exportvolume op niveau blijft.
Stabiele factor
Binnen Europa is export naar het Verenigd Koninkrijk een stabiele factor. Kleinere hoeveelheden vinden hun weg richting Oost-Europa. Polen koopt vanuit Nederland een behoorlijke volume aan uien voor de industrie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (HA) #692283
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (HG) #31389
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Maaidekken (HG) #27087
Gebruikt, € 1.450
-
Fendt 313 S4 Profi
2018, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Woensdag17° / 3°0 %
-
Donderdag20° / 5°0 %
-
Vrijdag20° / 7°0 %