Bijna helft suikerbieten gerooid
Van de suikerbieten in Nederland moet nog 52 procent worden gerooid. Het natte weer legde de bietenoogst in de meeste regio's nagenoeg stil.
Vrijwel over het hele land, met uitzondering van het zuidoosten, is recent 40 tot 80 millimeter water gevallen.
Suiker Unie meldt dat de meeste voor de leveringen van komende week al wel zijn gerooid. Voor leveringen op de langere termijn wachten veel bietentelers en loonwerkers op betere rooiomstandigheden.
Achterstand
Ten opzichte van vorig jaar loopt de bietenoogst behoorlijk achter. In 2012 moest in week 45 nog 43 procent van de bieten worden geoogst.
Het suikergehalte steeg in de zevende week van de bietencampagne van 16,8 naar 17 procent. Het tarrapercentage stijgt van 9,9 naar 10,2 procent.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (LH) #692770
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger schudder HIT 10.11T
2013, P.O.A.
-
New Holland TS135A
2004, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 1026R (HA) #24630
Gebruikt, € 24.890
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Zaterdag23° / 4°20 %
-
Zondag17° / 11°60 %
-
Maandag16° / 8°20 %