Coroos verwerkt meer rode kidneybonen van Nederlandse bodem
Voor conservenfabrikant Coroos wordt dit jaar in samenwerking met CZAV en handelsbedrijf Casibeans in Nederland ruim 100 hectare rode kidneybonen geteeld.

Met dit areaal neemt Coroos ongeveer de helft van het Nederlandse aanbod aan rode kidneybonen voor zijn rekening. Volgens de fabrikant neemt de vraag naar peulvruchten snel toe en de bonen profiteren daarvan.
Ten opzichte van vorig jaar stijgt het areaal kidneybonen met ongeveer 25 procent. Coroos schat in dat de uitbreiding in hectares uiteindelijk goed is voor de productie van zo'n 2 miljoen extra maaltijden met peulvruchten van Nederlandse bodem.
In een persbericht meldt Coroos dat het bedrijf sinds vorig jaar meewerkt aan de Bean Deal, ofwel de Green Deal, voor eiwitrijke gewassen. Vanuit de duurzaamheidsgedachte laat Coroos de te verwerken gewassen bij voorkeur zo lokaal mogelijk telen. Het betekent dat de kidneybonen vlak bij de fabrieken in Zeeland en de Hoeksche Waard worden geteeld.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker 901 SM (HG) #26853
Gebruikt, € 6.670
-
John Deere Tractor 6140M (LH) #691707
Gebruikt, P.O.A.
-
AS Motor Professionele zitmaaier / tuintrekker 1040 YAK 4WD (HG) #28781
Gebruikt, € 20.500
-
Lemken Cultivator (geen schijveneg) Karat 10 (SO) #25211
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Donderdag20° / 5°0 %
-
Vrijdag20° / 7°0 %
-
Zaterdag14° / 5°0 %