RIVM onderzoekt circuleren griepvirussen varkenshouderij
Minister Ernst Kuipers van Volksgezondheid wil meer inzicht in de wijze waarop griepvirussen in varkens circuleren. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zet daarvoor een onderzoeksproject op. Dat doet het samen met Royal GD, Erasmus MC en Wageningen University & Research.

Het onderzoek moet leiden tot een platform waar RIVM de genetische informatie van griepvirussen kan opslaan en uitwisselen. Er zijn verschillende soorten griepvirussen die varkensgriep kunnen veroorzaken. In Nederland komen regelmatig uitbraken van griep onder varkens voor, met name in de herfst en de winter.
Om beter voorbereid te zijn op een toekomstige #pandemie wordt de Landelijke Functionaliteit #Infectieziektebestrijding (LFI) opgericht. https://t.co/nZeZe55Ygy https://t.co/OTbfOyeX24
— RIVM (@rivm) June 3, 2022
Sommige influenzavirussen kunnen overgaan van varken naar mens. Dat is zeer zelden het geval, meldt het RIVM. Gebeurt dat wel, dan gebeurt dat alleen bij mensen die veel in contact komen met varkens. In zeer zeldzame gevallen kan daaruit echter een nieuw griepvirus ontstaan, waar mensen ziek van worden. Dat is in 2009 waarschijnlijk gebeurd in Zuid-Amerika en dat was de aanleiding voor het ontstaan van de pandemie met het influenzavirus A(H1N1).
Bewakingssysteem
Onder andere aan de hand van de resultaten van dit project bepaalt Kuipers samen met zijn landbouwcollega Henk Staghouwer of en hoe een bewakingssysteem onder varkenshouderijbedrijven ingericht kan worden. Het rondgaan van griepvirussen op varkenshouderijbedrijven is een gegeven in Nederland en ook op grotere varkenshouderijen in andere landen.
Kuipers noemt het een waardevolle toevoeging wanneer er een internationale aanpak komt waarmee de circulatie van griepvirussen op varkensbedrijven wordt onderbroken. Over onderzoek hiernaar gaat hij in gesprek met de varkenssector en het ministerie van landbouw.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gewichtblok 1050 KG BOX ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6175R (SO) #64452
Gebruikt, P.O.A.
-
7635
Gebruikt, € 17.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (LH) #692651
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Woensdag17° / 3°0 %
-
Donderdag20° / 5°0 %
-
Vrijdag20° / 7°0 %