Voldoende ontwikkelruimte in Noord-Holland
Veehouderijen in Noord-Holland hebben op enkele gebieden na voldoende ruimte om door te ontwikkelen.

Dat zegt gedeputeerde Jaap Bond op basis van de Programmatische Aanpak Stikstof (PAS) dieasinds afgelopen week openbaar is.
‘Als we kijken naar de ramingen voor de vergunningenaanvragen, dan kunnen we die faciliteren.’
Tekort
Voor drie gebieden is alleen nog een tekort. Dat zijn Polder Westzaan, het Noordhollands Duinreservaat en Kennemerland-Zuid.
Bond: ‘Op enkele locaties is de beschikbare ontwikkelruimte lager dan de behoefte. Samen met de ministeries van Economische Zaken en Infrastructuur en Milieu hebben we daarom een taskforce opgericht om te bekijken hoe we met welke maatregelen de tekorten in de IJmond kunnen reduceren.’
Twijfels
LTO Noord heeft nog wel twijfels of er onrtwikkelruimte voldoende is rond natuur- en Natura 2000-gebieden. ‘De ontwikkelruimte in Noord-Holland gaan we nog specifiek beoordelen’, zegt beleidsadviseur Ard Mooij van LTO Noord Regio West.
‘Insteek is per gebied te bekijken hoeveel bedrijven er zitten, wie er maatregelen neemt, groeit of stopt. Dan kun je een voorzichtige inschatting maken van een tekort of niet.’
Lees meer hierover deze zatredga in Nieuwe Oogst, eidtie Midden
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Iseki SXG15H
2009, P.O.A.
-
T7.200 Auto Command CVT
Gebruikt, € 69.750
-
T6.180 DC StageV
Gebruikt, € 144.900
-
John Deere Tractor 6175R (SO) #64452
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag15° / 2°10 %
-
Zondag18° / 3°20 %
-
Maandag17° / 7°70 %