Bijna vijfde Chinese landbouwgrond vuil
De onbelemmerde Chinese industriële groei heeft een prijs. Bijna een vijfde van de landbouwgrond is vervuild met giftige stoffen, vooral zware metalen, meldt de Volkskrant.
Dat staat in een studie van de Chinese overheid naar de bodemkwaliteit in het land. Cadmium en het extreem giftige nikkel en arsenicum zijn de grootste vervuilers, blijkt uit bodemmonsters.
Vooral de aanwezigheid van cadmium, dat onder meer leverfalen kan veroorzaken, wordt door wetenschappers als problematisch gezien. De stof wordt namelijk makkelijk opgenomen door rijst.
Smog
De vergiftiging van de bodem is lang overschaduwd door de berichten over smog en besmetting van het drinkwater. Een aantal recente schandalen lijkt de aandacht nu te verleggen naar de bodemkwaliteit.
De autoriteiten startten vorig jaar mei een onderzoek naar rijstplantages in Zuid-China. De helft van alle rijst die in miljoenenstad Guangzhou werd verkocht, bleek besmet met cadmium.
Noedelfabriek
De Nanfang DailyBegin meldde vorig jaar over de verkoop van tienduizenden tonnen aan met cadmium besmette rijst aan een noedelfabriek in Zuid-China.
De vervuilde rijst zou sinds 2009 zijn verkocht aan de fabriek. Volgens de krant had de rijst volgens de overheid alleen gebruikt mogen worden voor zaken als industriële alcohol.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6R 155 (EL) #27195
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (WCH) #691993
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Novacat 305 3-puntsmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6140M (LH) #691707
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag16° / 2°10 %
-
Zondag19° / 5°20 %
-
Maandag17° / 8°70 %