Gebrek aan middelen voor kleine teelten
Kleine en speciale teelten krijgen in de EU steeds meer te maken met een gebrek aan gewasbeschermingsmiddelen. Dat bedreigt de diversiteit aan kwaliteitsvoeding in Europa.
Daarvoor waarschuwt landbouwkoepel Copa-Cogeca namens tien sectororganisaties uit de voedselketen. Zij roepen de Europese Commissie op om een plan te maken voor het versneld beschikbaar komen van middelen voor kleine teelten.
Het ontbreken van gewasbeschermingsmiddelen voor kleine toepassingen en speciale gewassen wordt een cruciale factor voor toekomstige teelt van deze gewassen in de EU. Het gaat volgens Copa-Cogeca ten koste van het concurrentievermogen van de gehele agrifood-keten.
Niet bemoedigend
Tien sectororganisaties dringen al sinds 2009 aan op maatregelen om de beschikbaarheid van gewasbeschermingsmiddelen voor kleine teelten veilig te stellen. De aanhoudende vertragingen bij de Europese Commissie zijn ‘niet bemoedigend voor de Europese landbouw’, stelt Copa-Cogeca.
De agrovoedselindustrie maant de Europese Commissie daarom aan tot spoed. Ze wijzen erop dat de sector met speciale teelten elk jaar een miljardenomzet boekt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lemken Cultivator (geen schijveneg) Karat 10 (SO) #25211
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (ZOB) #692935
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Ploeg Servo 45 M Plus (5) 46 Wc (BV) #26178
Gebruikt, P.O.A.
-
ST1620
Gebruikt, € 2.500
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Donderdag20° / 5°0 %
-
Vrijdag20° / 4°10 %
-
Zaterdag15° / 3°10 %