Tien maanden mestopslag door nieuw bassin
Bert en Jennie Gotink uit Warnsveld investeerden in een bijzonder mestbassin. Nu de bouw van een nieuwe stal niet doorging, hadden de ondernemers onvoldoende opslag.
De mestopslag in de buurt die Gotink huurde, werd gesloopt dus moest er wat anders komen en dat werd dit mestbassin. 'In feite is het een mestzak, die aan de zijkanten wordt ondersteund door sleufsilowanden. Mooier dan de aardenwanden die ook worden gebruikt. Het systeem is relatief goedkoop en duurzaam. Als ik wil mixen, kan ik het bassin met een ventilator opblazen en loopt het regenwater van de bovenkant', stelt Gotink.
Zover is het nog niet, weet de veehouder: 'Nu hebben we tot tien maanden mestopslag. Ik begin pas met uitrijden als het gewas het nodig heeft. Een luxe'.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
-
Stiga E-ride C500
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T5.95 DualCommand
2019, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag16° / 2°10 %
-
Zondag19° / 5°20 %
-
Maandag17° / 8°70 %