Tot 80 procent minder middel bij phytophthora
Resistente aardappels met genen van wilde varianten vragen 80 procent minder gewasbeschermingsmiddelen tegen phytophthora.
Dat blijkt uit onderzoek naar de ontwikkeling van aardappels met duurzame resistentie tegen phytophthora, dat door Wageningen UR is afgerond.
Onderzoekers hebben gebruik gemaakt van genetische modificatie met genen van wilde aardappelsoorten en goed resistentiemanagement (DuRPh).
Tien jaar
Na tien jaar onderzoek is het gelukt om aardappelplanten te ontwikkelen waarvoor tot 80 procent minder chemische gewasbeschermingsmiddelen nodig zal zijn.
In grotere demonstratievelden was zichtbaar hoe goed het was gelukt om vatbare aardappels resistent te maken tegen phytophthora.
Potato Research
Het onderzoek is uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Economische zaken. Een publicatie van het onderzoek is verschenen in het tijdschrift Potato Research.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (EL) #692326
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (BS) #692286
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6R 175 (BS) #164810
Gebruikt, P.O.A.
-
Burma 11-275
Gebruikt, € 1.500
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Donderdag20° / 5°0 %
-
Vrijdag20° / 4°10 %
-
Zaterdag15° / 3°10 %