UvW: boer betaalt niet te veel waterlasten
Boeren betalen relatief weinig waterschapslasten. Dat zegt voorzitter Peter Glas van de Unie van Waterschappen (UvW), de landelijke koepelorganisatie van waterschappen in Nederland.

Boeren dragen circa 12 procent bij aan de totale belastingopbrengst in de watersysteem- en wegenheffing. 'In 2013 was dat 154 miljoen van in totaal 1,3 miljard euro', zegt Glas.
'Dat is relatief weinig als je bedenkt dat 60 procent van het buitengebied in gebruik is door landbouwend Nederland.'
Zuiverings- en verontreinigingsheffing
Glas stelt dat de landbouw niet bijdraagt in de zuiverings- en verontreinigingsheffing. De kosten van daarvan bedragen jaarlijks zo'n 1,25 miljard.
'De agrarische sector moet vervuiling van water dan ook zo veel mogelijk voorkomen', vindt Glas. 'Het is natuurlijk efficiënter als de vervuiling bij de bron wordt aangepakt. Dat geldt voor mest, maar ook voor bijvoorbeeld gewasbeschermingsmiddelen.'
Gewasbeschermingsmiddelen
De watervoorman vindt dat het mestbeleid en het toelatingsbeleid voor gewasbeschermingsmiddelen moet worden verbeterd om de waterdoelen te halen.
Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Vicon Fanex 1404C schudder
2018, € 16.950
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320FC
2014, € 8.850
-
Iseki SXG15H
2009, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Donderdag20° / 5°0 %
-
Vrijdag20° / 4°10 %
-
Zaterdag15° / 3°10 %