Pluk Betuwse kersen gestart
De pluk van de Betuwse kersen is gestart. Door het koude voorjaar zijn de kersentelers in de Betuwe twee weken later dan normaal gestart met de pluk.

Op dit moment plukken de kersentelers het ras Burlat. Dit is het vroegst rijpende hoofdras. Burlat is een goed smakende, sappige en ietwat zachte kers.
In de meeste kersenkramen in de boomgaarden met Betuwse kersen zijn de kersentelers afgelopen weekend gestart met de verkoop van de eerste kersen van dit ras.
Voldoende rijp
Een enkele teler kon al een week geleden rijpe kersen plukken en verkopen. Een aantal andere telers moet nog een paar dagen wachten met de pluk totdat de kersen voldoende rijp en lekker zijn.
De pluk van de kersen duurt naar verwachting tot half augustus. De meeste kersentelers telen tussen de vijf en tien verschillende rassen die elkaar in rijptijd opvolgen. Ongeveer iedere week verkopen de kersentelers een ander ras Betuwse kersen.
Plattegrond
Op de website staat een plattegrond met de boomgaarden waar Betuwse kersen te koop zijn.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (HA) #692997
Gebruikt, P.O.A.
-
Gewichtblok 1050 KG BOX ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
Gianni Ferrari Turbo 4 Fifty
2017, P.O.A.
-
VALTRA N121 H3
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag15° / 2°10 %
-
Zondag18° / 3°20 %
-
Maandag17° / 7°70 %