Wolf richt slagveld aan in Friesland: vijftig schapen dood

In het Friese Nieuwehorne zijn in 24 uur tijd twee aanvallen geweest op een kudde schapen. Vermoedelijk een of meerdere wolven – onderzoek moet dat nog uitwijzen – doodden in totaal meer dan vijftig schapen.

Wolf+richt+slagveld+aan+in+Friesland%3A+vijftig+schapen+dood
© Vidiphoto

'Het was een slagveld, de ravage is enorm. Het is gewoon een trieste, moordlustige beweging waar we in zitten. Een heel groot drama', citeert Omrop Fryslan schapenhouder Martin Reitsma, die twee keer de dupe was.

Reitsma heeft geen wolfwerende rasters om zijn schaapskudde staan, vertelt hij aan de Friese omroep. Dat is voor hem financieel niet vol te houden, stelt hij. Aanvallen in de omgeving van Nieuwehorne komen wel steeds vaker voor, zegt een lokale dierenarts tegen de omroep.


Meerdere aanvallen

Wolven vinden steeds vaker hun weg naar het noordwesten van de provincie Friesland. Zo zijn er sinds vorig jaar meerdere aanvallen geweest in Katlijk, Oudehorne, Ter Idzard en Oldeholtwolde. En nog noordelijker in Ureterp, Olterterp en Siegerswoude.

Het staat nog niet voor 100 procent vast dat het inderdaad een wolf is geweest die in Nieuwehorne heeft toegeslagen. Hoewel uitvoeringsorganisatie BIJ12 dat wel vermoedt, moet DNA-onderzoek over drie maanden uitsluitsel geven.

Bekijk meer over:

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Woensdag
    5° / 2°
    30 %
  • Donderdag
    4° / -2°
    20 %
  • Vrijdag
    3° / -1°
    10 %
Meer weer