'CSI voor dieren' van start in Utrecht
Bij Universiteit Utrecht is deze week de opleiding forensische diergeneeskunde gestart. Studenten kunnen zo de oorzaak achterhalen van dieren die door mishandeling om het leven zijn gekomen.

'In een theoretisch keuzevak dat twee weken duurt, leren wij de studenten de grondbeginselen van diergeneeskundig forensisch onderzoek bij levende en overleden dieren', zegt GZ-psycholoog Nienke Endenburg van faculteit Diergeneeskunde.
'Wij richten ons voornamelijk op gezelschapsdieren en paarden.'
Huiselijk geweld
Dierenmishandeling is vaak de voorbode van huiselijk geweld. Het is dus voor een (toekomstig) dierenarts belangrijk om dierenmishandeling in de praktijk te herkennen en het op een juiste manier te interpreteren.
'Er wordt in de media al wel gesproken over 'CSI bij dieren'. Het klinkt sensationeel, maar de noodzaak is er wel degelijk', meent Endenburg.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt Lotus 1250T schudder
2024, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (HG) #692194
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z320M (BS) #692448
Gebruikt, P.O.A.
-
Holaras Jumbo HK-HUS kuilverdeler
2024, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag16° / 2°10 %
-
Zondag19° / 5°20 %
-
Maandag17° / 8°70 %