Uienkartel testcase voor NMa
Bij de kartelvorming van uienbedrijven die eerstejaars plantuien telen, legt de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) voor het eerst een boete op die gebaseerd is op de Europese omzet van de bedrijven.
Een NMa-woordvoerder erkent dat de zaak tegen de zeven Nederlandse uienbedrijven uniek is. De bedrijven krijgen vanwege verboden kartelafspraken een boete opgelegd van 4 miljoen euro.
Kees Schillemans van kantoor Allen & Overy in Amsterdam vertegenwoordigt als advocaat vier van de zeven betrokken uienbedrijven. Hij is in hoge mate verbaasd over de wijze waarop de boete is vastgesteld.
Geen officiële beleidsregel
'De NMa lijkt deze zaak te beschouwen als testcase', zegt Schillemans.
'Wij menen dat de autoriteit alleen gerechtigd is om uit te gaan van de Nederlandse omzet. Mocht dat anders zijn dan is dat nooit kenbaar gemaakt via een officiële beleidsregel.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
GA7301
Gebruikt, € 5.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HA) #692290
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (HA) #692981
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (ZOB) #692208
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag16° / 2°10 %
-
Zondag19° / 5°20 %
-
Maandag17° / 8°70 %