Deel agrisector ziet inkomen stijgen
2012 is financieel gezien een beter jaar voor de agrarische sector dan vorig jaar. Toch zagen sectoren als de melkveehouderij en vleesvarkenshouderij het inkomen dalen.
Dat blijkt uit de vandaag gepubliceerde jaarcijfers van het Landbouw Economisch Instituut (LEI).
Het gemiddelde inkomen bij leghennenhouders, akkerbouwers, glastuinders en fokzeugenhouders nam in 2012 toe ten opzichte van vorig jaar.
Inkomensdaling
Bij bloembollentelers, melkveehouders, vleeskuikenhouders en vleesvarkenshouders is gemiddeld sprake van een inkomensdaling. De betere inkomens komt voornamelijk door stijging van de productprijzen in de meeste agrarische sectoren.
Het totaal inkomen in de land- en tuinbouw wordt geraamd op gemiddeld 78.000 euro per bedrijf. Dat is een toename van 16.000 euro ten opzichte van vorig jaar.
Voerkosten
De hogere voerprijzen, als gevolg van opgelopen graanprijs, remmen in 2012 de rendementen van alle veehouderijbedrijven.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH PUMA 185 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-
Cappon onbekend
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 8703
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6155R (SB) #59803
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag19° / 8°0 %
-
Zondag20° / 9°20 %
-
Maandag20° / 7°20 %